Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek

24 kwietnia gościliśmy w naszej bibliotece autorkę książek dla dzieci Justynę Bednarek. Pisarka opowiadała o swojej twórczości, zachęcając młodych uczestników spotkania do tego, by same sięgały po książki, ale także próbowały swoich sił w pisaniu. Nawiązując do obchodzonego dzień wcześniej Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, opowiedziała o osobach zaangażowanych w jej powstanie.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in kim jest wydawca, redaktor, ilustrator, korektor czy topograf. W nawiązaniu do jednej z książek Justyny Bednarek pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej skarpetkę i wymyślenie przygody z nią związanej. Okazało się, że uczniowie wykazali się dużą wyobraźnią, a historie przez nich stworzone mogłyby stać się inspiracją do napisania książki.