Jesienny Wieczór w blasku świec to spotkanie, które odbyło się 24 listopada w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym. Podzielone ono było na dwie części. W pierwszej zobaczyliśmy II cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza w wykonaniu Koła Teatralnego działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym. Uczniów do występu przygotowała Katarzyna Marszałek. Natomiast w drugiej części słuchaliśmy „Najpiękniejszych pieśni i ballad Bułata Okudżawy”, które wykonał dla nas Zespół „Piramidy”.

Na balladach Bułata Okudżawy o miłości, godności i przemijaniu wychowało się kilka milionów Polaków. W czasach PRL-u, kiedy pogardzano wszystkim co radzieckie Okudżawa był uosobieniem przyzwoitego Rosjanina. Przyjaźnił się z Agnieszką Osiecką. Bardzo lubił Polskę i Polaków, a jego piosenki były przebojami polskiej inteligencji. Utwory Okudżawy tłumaczyli na język polski m.in. Andrzej Bianusz, Agnieszka Osiecka, Witold Dąbrowski, Andrzej Drawicz czy Wojciech Młynarski

Program wykonali dla nas:

Piotr Kajetan Matczuk - Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Doktorant w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Oficjalny patronat nad jego twórczością objął Program 2 Telewizji Polskiej. Koncertował w Polsce i w Europie. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Akompaniuje w Teatrze Ateneum, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca, autor muzyki do monodramu „Życiorys” w reż. Wojciecha Wysockiego.

Piotr Augustynowicz - Gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny młodego pokolenia. Pochodzi z Mazur. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa oraz Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od najmłodszych lat związany z muzyką. Współpracował w wielu projektach w stylistykach od jazzu poprzez blues, rock, funk czy hip-hop. Występował dla Telewizji Polskiej oraz na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą.

Tomasz Imienowski - Gitarzysta basowy, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską i ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca. Współpracuje również z: Open Blues, Janusz Niekrasz Band (solowy projekt basisty TSA) oraz zespołem Piramidy. Gra na gitarze basowej w warszawskim Teatrze Ateneum. Ceniony jest przede wszystkim za świetny „drive” i pracę sekcyjną. Pracował z największymi gwiazdami i instrumentalistami polskiego bluesa, rocka i jazzu Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą. Koncertował także w radiu i telewizji.