Zdrowy i sprawny senior to inicjatywa Aktywnych Seniorek z Krościenka Wyżnego. Obejmowała ona cykl warsztatów poświęconych zdrowemu odżywianiu. Na pierwszym spotkaniu gościliśmy dietetyczkę Jolantę Kufel, która zaprezentowała m.in. piramidę żywieniową oraz opowiadała o zasadach prawidłowego komponowania posiłków.

Kolejne spotkania z dietetyczką Jolantą Findysz miały bardziej warsztatowy charakter. Oprócz dawki wiedzy teoretycznej, podczas spotkań przygotowaliśmy odżywcze koktajle owocowo-warzywne oraz kolorowe i zdrowe sałatki. Inspirowaliśmy się oczywiście dostępnymi w bibliotece książkami o tej tematyce.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1.

BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność